اهمیت بک لینک

اهمیت بک لینک در سئو چیست؟
بک لینک ها در افزایش سئو در سئو با ارزش هستند زیرا می توان آنها را نماینده اعتماد دیگران به یک سایت نامید. معمولاً این پیوندها در وب سایت شما علامتی برای موتورهای جستجو است که افراد دیگر را به محتوای شما پیوند می دهد. ممکن است سایتهای زیادی را مشاهده کنید که به یک صفحه وب لینک می شوند. موتورهای جستجو می توانند بک لینک ها را تشخیص دهند و بنابراین تأثیرات آنها در سئو نشان می دهد. بنابراین ساخت بک لینک می تواند تأثیر مثبت و قابل توجهی در رتبه بندی سایت داشته باشد.

لینک ها باید طبیعی باشند ، به این معنی که شما نباید از روش های مصنوعی برای ایجاد آنها در وب سایت های خود استفاده کنید. همچنین کیفیت از تعداد آنها بسیار مهمتر است.

به عنوان مثال وب سایت A را که یک وب سایت کتابفروشی است و سایت B را در نظر بگیرید که به تبلیغات کتاب ها و مقالات می پردازد. از وب سایت B پیوندی به وب سایت A داده می شود و آن را یک لینک بسیار ارزشمند برای وب سایت کتابفروشی (وب سایت A) می دانند.

لینک دهی بین سایت های A و B
روش های نامناسب برای ایجاد بک لینک در سایت چیست؟
با توجه به اهمیت این نوع پیوندها ، بسیاری از دارندگان وب سایت از روش های اشتباه برای گرفتن بک لینک استفاده می کنند. برخی از اقدامات نامناسب برای انجام این کار عبارتند از:

خرید بک لینک ‌
خرید شبکه های تبادل بک لینک
فروش بک لینک
و …
بیشتر این روش ها توسط موتورهای جستجو ممنوع است و به طور کلی نمایه سازی نمی شوند. این مجازات برای وب سایت هایی است که مشکوک به استفاده از چنین روش هایی هستند. بک لینک ها را می توان به عنوان مکالمه بین وب سایت ها نیز در نظر گرفت ، زیرا هر کلیک روی هر یک از آنها به افزایش سئو کمک می کند.

یک مثال ساده برای نشان دادن ارزش بک لینک ها
وبلاگ نویسی به نام علی مقاله ای بسیار جالب درباره یک واقعه علمی می نویسد. فاطمه وبلاگ نویس دیگری است که با مقاله علی مخالف است و برای یک مجله آنلاین دیگر می نویسد. وی مقاله خود را به مقاله علی پیوند می دهد تا خوانندگان هر دو مقاله بتوانند هر دو دیدگاه را بخوانند و درک کنند. با این حساب وبلاگ علی به عنوان یک بک لینک ارزشمند در نظر گرفته می شود. از طرف دیگر ، مقاله فاطمه در حال محبوب شدن است و بسیاری از افراد وب سایت های خود را به این مقاله پیوند می دهند که متناسب با ایجاد این بک لینک ، SEO مقاله فاطمه را افزایش می دهد. در این حالت ، وب سایت فاطمه تعداد زیادی بک لینک ایجاد می کند. حتی اگر علی فقط یک پیوند برای مقاله خود دارد ، اما ارزش پیوند وی با بک لینک مقاله فاطمه بدست می آید.

وب به طور کلی شبکه ای از صفحات وب است که توسط پیوندها به یکدیگر متصل می شوند. هر پیوند به سند جدید به رشد کلی وب و سئو کمک می کند. موتورهای جستجو پیدا کردن این صفحات را برای شما آسان می کنند. یک صفحه وب با تعدادی بک لینک از سایر صفحات وب دارای ارزش بیشتری است. با توجه به مثال قبلی ، پست علی در ایجاد مکالمه از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا منجر به ایجاد بسیاری از صفحات وب دیگر می شود که به یکدیگر پیوند دارند. بنابراین بک لینک ها نه تنها برای وب سایت بلکه برای اهمیت وب سایت و همچنین برای افزایش بهره وری موتورهای جستجو ، سئو و عملکرد خوب کل وب مهم هستند.

درباره ی kfuei8535

مطلب پیشنهادی

زمان بک لینک سازی

چه موقع باید پیوند را شروع کنیم؟ قبل از دریافت بک لینک ، وب سایت …